مصاحبه استخدامی
بازدید 2558
تیم تولید محتوا 476 روز پیش
بدون دیدگاه

۵ نکته‌ مهم برای موفقیت در مصاحبه استخدامی

ممکن است شما برای اولین مصاحبه‌ استخدامی خود دعوت شده باشید یا قرار باشد به یک مصاحبه چالش‌ برانگیز برای شغلی خوب بروید. احتمال دارد این روند به یک تجربه بسیار دلهره‌آور تبدیل شود. آماده‌سازی و تلاش برای یک مصاحبه‌ خوب می‌تواند برای موفقیت شما بسیار مهم باشد. بنابراین باید چند نکته‌ مهم را در ذهن خود داشته باشید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت.

نکاتی برای داشتن مصاحبه استخدامی موفق

برای این‌ که در مصاحبه استخدامی خود را به عنوان یک فرد ایده‌آل معرفی کنید و متمایز از سایرین باشید، این راهنمایی‌های ساده ولی مهم را در نظر داشته باشید.

۱. تحقیقات در مورد شرکت را فراموش نکنید

پیش از مصاحبه استخدامی خود، مطمئن شوید که تحقیقات کاملی را درباره‌ شرکت انجام داده‌اید و به اطلاعات کافی از آن‌ها دسترسی دارید، از جمله این‌ که آن‌ها چه کاری انجام می‌دهند، فرهنگ شرکت و ارزش‌های آن‌ها چیست، ساختار تیمی آن‎‌ها چیست و حتی این‌که چه رقبایی در بازار دارند. خودتان را جای کسی که با شما مصاحبه خواهد کرد قرار دهید و درک درستی از نقش خود در شرکت مربوطه و رابطه‌ حرفه‌ای که با آن‌ها می‌توانید برقرار کنید داشته باشید.

اگر بتوانید با اطلاعات و آگاهی کامل از گذشته شرکت و پروژه‌های در حال اجرای آن داشته باشید به نتایج بسیار خوبی از مصاحبه استخدامی دست پیدا خواهید کرد. علاوه بر این می‌توانید برخی ایده‌های مربوط و نوآورانه در مورد این‌که چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید تا وضعیت بهتری پیدا کنند را با آن‌ها به اشتراک بگذارید.

رزومه ساز

۲. نقش خود را در جلسه مصاحبه استخدامی، در شرکت مورد نظر کاملا درک کنید

شما باید کاملا درک کنید که در شرکت مورد نظر چه جایگاهی خواهید داشت. آیا یک نقش جدید برای شما در نظر گرفته خواهد شد و یا به جای یک کارمند قبلی مشغول به کار خواهید شد؟ هم‌چنین مسئولیت‌هایی را که خواهید داشت بررسی کنید. سعی کنید قبل از مصاحبه روش‌هایی برای موفقیت در شغل مورد نظر را کشف کنید. شناسایی مهارت‌های مربوط به خود که در این نقش به خوبی استفاده خواهند شد از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و هم‌چنین شما باید بتوانید به طور کامل این موضوع را توضیح دهید.

۳. مطمئن شوید این شغل همان مسیری است که شما مایل به طی کردن آن هستید

اولین قدم برای این مورد این است که کاملا با اهداف حرفه‌ای خود آشنا باشید و بدانید دوست دارید در آینده از لحاظ کاری کجا باشید؟ یک داستان کوتاه برای هم‌راستا بودن اهداف خود با شغل مورد نظر تهیه کنید. شما می‌بایست احساسی در فرد مصاحبه کننده ایجاد کنید که او بداند این شغل دقیقا همان چیزی است که شما واقعا می‌خواهید و مایل به پیشرفت در آن هستید.

توضیح دهید که چگونه تجربیات گذشته شما در این نقش با ارزش خواهد بود و چگونه شما و تیم خواهند توانست از آن بهره‌مند شوند. از گفتن شکست‌های گذشته‌ خود و تجربیاتی که طی آن بدست آورده‌اید نترسید. با اعتماد به نفس آن‌ها را بیان کرده و بگویید چطور از آن بهره خواهید برد.

۴. از زبان بدن آگاهی داشته باشید

زبان بدن می‌تواند به شما اطلاعات زیادی در مورد آن‌چه که فرد مورد نظر به آن فکر می‌کند یا احساس می‌کند، بدهد. توجه به چگونگی رفتار مصاحبه‌کننده شما را از روند مصاحبه آگاه خواهد کرد. اگر شما نتوانید به خوبی با طرف مقابل‌تان ارتباط چشمی برقرار کنید ممکن است او علاقه‌ خود را به آن‌چه که شما می‌گویید از دست بدهد. بنابراین سعی کنید قبل از هر کاری با زبان بدن آشنا باشید و در مصاحبه استخدامی آن را به کار بگیرید.

تماس چشمی برای ایجاد ارتباط با مصاحبه‌کننده بسیار ضروری است و نشان می‌دهد که شما نسبت به آن‌چه که می‌گویید اعتمادبه نفس دارید. سعی کنید ارتباط چشمی مستقیم خود را برای مدت زمان طولانی حفظ کنید.

۵. بابت داشتن مصاحبه استخدامی خوب، از مصاحبه کننده تشکر کنید

مصاحبه استخدامی

نیازی به گفتن نیست که در پایان یک مصاحبه استخدامی  باید از مصاحبه کننده تشکر کنید. علاوه بر این فرستادن یک پیام پیگیری پس از مصاحبه استخدامی و قدردانی از زحمات آن‌ها، این فرصت را به شما خواهد داد تا از کامل بودن مدارک خود آگاه شوید. هم‌چنین این تصور را در فرد به وجود آورید که شما فردی متعهد هستید و علاقه‌ زیادی برای پیوستن به این شرکت دارید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *