توانمندسازی معلولین
بازدید 1713
تیم تولید محتوا 524 روز پیش
بدون دیدگاه

توانمندسازی معلولین برای شروع کار

یک لحظه زندگی بدون هر کدام از حواس یا اعضای بدن و یا توانایی‌های خود را در نظر بگیرید. اگر تا به حال به علت حادثه‌ای، مدتی یکی از اعضای بدنتان از کار افتاده باشد، شاید به گوشه‌‌ای از محدودیت‌هایی که معلولین هر روز با آن مواجه هستند، پی برده باشید. ۱۱٪ از جمعیت ایران معلول‌ و ۷۰٪ از آن‌ها بیکار هستند. زندگی معلولین به خودی خود پرچالش هست. فکرش را بکنید که علاوه بر این تلاش مضاعف برای انجام فعالیت‌های روزمره، معلولین معمولا در پیدا کردن کار مناسبی که با شرایط آن‌ها سازگار باشد نیز با مشکل مواجه هستند. راه‌های توانمندسازی معلولین چیست؟

نکته دردناک‎‌تر این است که دیگر توانایی‌های معلولین در نظر گرفته نشود و دید کلی به این افراد، صرفا در بزرگ‌نمایی محدودیت‌های آن‌ها خلاصه شود. واقعیت این است که معلولیت معمولا به پیشرفت خارق‌العاده دیگر توانایی‌های معلولین می‌انجامد. درنظر نگرفتن این نکته نه تنها کم لطفی، که نادیده گرفتن استعدادها و مهارت‌های بسیار کارگشایی است که می‌تواند برای هر سازمانی بسیار مثمر ثمر باشند. معلولین می‌توانند با پرورش مهارت‌های ارزشمند و مورد نیاز بازارکار، روش‌های درآمدزایی جدیدی برای خود ایجاد کنند. در این راستا، پروژه توانمندسازی معلولین در جهت یاری معلولینی که مهارت‌های طراحی، گرافیک،‌ ترجمه و برنامه‌نویسی دارند و با هدف آموزش آن‌ها برای درآمدزایی براساس مهارتی که دارند،‌ برای شروع کار پروژه‌ای (فریلنسینگ) تعریف شده است.

پروژه توانمندسازی معلولین برای شروع کار پروژه‌ای (فریلنسینگ)

توانمندسازی معلولین.

طی یک حرکت سازنده، سایت پونیشا با همراهی جابینجا دوره آموزشی کار به عنوان فریلنسر مخصوص معلولین متخصص در زمینه‌های طراحی گرافیک، ترجمه یا برنامه‌نویسی برگزار می‌کند تا به آنان در زمینه‌های فوق آموزش دهد که به عنوان یک فریلنسر، فعالیت و درآمدزایی کنند. در این دوره نحوه ایجاد پروفایل، شناخت کارفرمایان و برقراری ارتباط موثر با آن‌ها،‌ نحوه قیمت‌گذاری پروژه‌ها و استفاده از تکنولوژی برای پیشبرد کار آموزش داده می‌شود.

با اطلاع رسانی در این پروژه مشارکت کنید

با توجه به انعطاف‌پذیری زمانی و مکانی کار پروژه‌ای، چنانچه درخانواده یا اطرافیان خود افراد کم‌توان یا ناتوان جسمی را می‌شناسید که مایل به شرکت در این دوره‌ هستند، امکان استفاده از این دوره آموزشی رایگان را به آن‌ها خبر دهید.

توان‌یابان متقاضی می‌توانند با پر کردن فرم ثبت نام از این فرصت استفاده کنند. این دوره سه روزه است و در تاریخ ۱۷ – ۱۸ – ۱۹ اسفند سال  ۱۳۹۵ در تهران در محدوده امیرآباد و با کمک و همکاری موسسه نیکوکاری همگام، موسسه خیره رعد و فضای کار اشتراکی زاویه برگزار می شود.

رزومه ساز

تهیه تجهیزات برای حمایت از این پروژه

در پشتیبانی از اشتغال معلولین، مهربانه نیز با پونیشا همراه شده تا در زمانی کوتاه برای دسته‌ای از این عزیزان، دستگاه‌ها و تجهیزات الکترونیک (شامل ۱۰ دستگاه لپ‌تاپ و ۱۰ دستگاه مودم ۴G) تهیه کند تا این توان‌یابان بتوانند با خیالی آسوده‌تر مشغول به کار شوند. هزینه این پروژه ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

با مشارکت مالی از این پروژه حمایت کنید

شما می‌توانید با شرکت در این طرح، با پرداخت هر مبلغی که دوست دارید، از این پروژه حمایت کنید. حداقل مشارکت در این طرح هزار تومان است.

فرصت خوبی است که با این مشارکت به استقبال عید نوروز بروید و شادی را به توان‌یابانی که مشتاقند تا با تکیه بر توانایی‌های خود از سد تبعیض‌ها و ناملایمات بگذرند،‌ هدیه کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *