استخدام دورکاری
بازدید 1673
تیم تولید محتوا 389 روز پیش
بدون دیدگاه

استخدام دورکاری: بخش اول استخدام دورکاری در ایران چگونه است؟

   این فرصت‌های شغلی دورکاری به مشاغلی اطلاق می‌شود که نیاز به حضور فیزیکی فرد در محل کار به طور ۱۰۰ درصد نباشد، استخدام دورکاری به روش‌های زیر ممکن است:

  • حضور مقطعی در محل کار (مثلا هفته‌ای یک روز)
  • حضور دوره‌ای در محل کار (مثلا ماهی یک روز)
  • عدم حضور در محل کار

منظور از استخدام دورکاری چیست؟

استخدام دورکاری در داخل ایران، با اصطلاحات دیگری مانند کار ریموت، کار در منزل یا کار در خانه نیز شناخته می‌شود.

چه زمانی استخدام‌های دورکاری برای کارجویان جذاب است؟

عموما کارجویان به دلایل مختلفی از جمله خانواده، وضعیت نامناسب عرضه و تقاضای فرصت‌های شغلی در شهرشان و یا مشکلات رفت‌و‌آمد یا کار در کشورهای دیگر، استخدام شدن به صورت ریموت را انتخاب می‌کنند.

برای مثال اکثر شرکت‌های فعال در حوزه‌ی IT و نرم‌افزار در تهران مستقر هستند، ولی کارجویان بسیار زیادی با مهارت بالا در شهرهای دیگر وجود دارند که از نظر فنی برای شرکت‌ها مناسب هستند، این دو دلیل باعث می‌شود، شرکت‌ها به استخدام دورکاری تمایل نشان دهند و همینطور کارجویان برای پیشرفت شغلی مد نظرشان به این صورت استخدام شوند.

رزومه ساز

چه شغل‌هایی می‌توانند به صورت دورکاری انجام شوند؟

این مساله تا حد زیادی وابسته به نحوه فعالیت شرکت‌ها دارد، تعداد زیادی از عنوان‌های شغلی هستند که می‌توانند به صورت دورکاری انجام شوند:

 

 وضعیت استخدام دورکاری در شهرهای مختلف ایران چگونه است؟

شهرهای بزرگ ایران عموما دارای شرکت‌هایی است که به نیروهای ورزیده دیگر شهرها علاقه دارند، از این رو شرکت‌های زیادی در تهران‌، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز وجود دارند که نیروهای خود را به صورت ریموت یا دورکاری استخدام می‌کنند، بنابر این اگر شما در شهرهایی نزدیک به آنها هستید و فرصت شغلی مد نظرتان را در شهر خود پیدا نمی‌کنید، می‌توانید انتظار دورکاری در یکی از شهر‌های تهران، اصفهان، مشهد، تبریز، رشت یا شیراز را داشته باشید.

 

وضعیت دورکاری در بیرون از ایران چگونه است؟

استخدام دورکاری.

بر خلاف ایران، شرکت‌ها در کشورهای دیگر دلایل زیادی برای استخدام افراد به صورت دورکار را دارند، دلایل زیادی از جمله مالیات ندادن، ارزان‌تر بودن نیروی کار در کشورهای دیگر و کمتر کردن هزینه‌های دیگر از جمله هزینه‌های اداری، به استخدام کردن افراد به صورت دور کار تمایل نشان می‌دهند.

استخدام دورکاری چه چیزهایی نیست؟

هنگامی که صحبت استخدام Remote یا دورکاری می‌شود عموما تصورات اشتباهی در ذهن کارجویان شکل می‌گیرد، آیتم‌های زیر آن‌ها را مورد بحث قرار می‌دهد:

  • عدم ارتباط با افراد دیگر: دقیقا بر خلاف این تصور هنگامی که شرکت به صورت دورکاری با شما همکاری می‌کند، هر دو طرف نیاز دارند تلاش بیشتری برای در جریان قرار دادن یکدیگر کنند. ارتباط قوی با هم تیمی‌ها و کارفرما لازمه‌ی همکاری به صورت دورکاری است.
  • ساعات کاری منعطف: این تصور که شما در خانه نشستید و هر موقع دلتان خواست می‌توانید کار کنید اشتباه است، ساعات کاری منعطف ممکن است به صورت یک آپشن از طرف کارفرما مطرح شود ولی استخدام‌های دورکاری عموما ساعت کاری مشخصی دارند.

 

چگونه فرصت‌های شغلی با قابلیت دورکاری را پیدا کنیم؟

داخل ایران:

برای پیدا کردن فرصت‌های شغلی دورکاری در داخل ایران می‌توانید از جابینجا استفاده کنید.

بیرون از ایران:

در صورتی که قصد کار کردن به صورت دورکاری برای شرکت‌های بیرون از ایران را دارید می‌توانید از وب‌سایت‌های استخدام جهانی مانند Linkedin استفاده کنید.

 

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.