مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

پیشگیری از تنفر شغلی

ممکنه اگه بشنوی که کسی از کارش متنفره، خیلی زود اون فرد رو مورد قضاوت قرار بدی و فکر کنی که حتما اون فرد توقعات خیلی زیادی داره و هیچوقت از هیچ چیز تو زندگیش راضی نیست. اما همیشه هم اینطور نیست. گاهی اوقات ممکنه به دلیل عدم دقت کافی در تصمیم گیری، شغل مناسبی رو انتخاب نکنیم و کمی بعد متوجه بشیم که اینکار رو اصلاً دوست نداریم و دچار تنفر شغلی بشیم.

یکی از دلایلی که باعث میشه بعد‌ها دچار تنفر شغلی بشی، اینه که موقع مصاحبه حواست رو خوب جمع نکنی! در حقیقت مصاحبه یه فرصت عالیه برای اینکه بتونی به خوبی با شرکت و خدمات و مزایا و کارکنان و شرایط کاری و خیلی چیزهای دیگه آشنا بشی. ولی اکثر آدما از این فرصت به درستی استفاده نمیکنن و توی مصاحبه دست و پاشون رو گم میکنن و بدون دقت کافی به تمام موارد و شرایط، سریع قرارداد رو امضا میکنن؛ همین موضوع باعث میشه که کمی بعد متوجه بعضی شرایط و مواردی بشن که اصلاً باب میلشون نیست اما دیگه راهی ندارن. در هر مصاحبه وقتی صحبت‌ها، سوال‌ها و توضیحات مصاحبه‌کننده تموم میشه، یک سوال نهایی از شما پرسیده میشه: ” شما سوالی ندارین؟” الان وقتشه. یک نفس عمیق بکش و ذهنت رو آروم کن و همه‌ی سوال‌هایی که برات پیش اومده و یا ممکنه بعدها برات مشکل‌ساز بشه بپرس و به جواب‌ها با دقت گوش کن. پیش

اگه دچار تنفر شغلی شدی و شنبه صبحها به زور میری سر کار باید دلت رو به دریا بزنی و بری دنبال کاری که دوستش داشته باشی. نترس و برو دنبال آرزوهات. با سرچ کردن توی اینترنت و روزنامه‌ها شروع کن و تا مورد مطمئن و مناسبی پیدا نکردی سر کار قبلیت بمون و به کارت ادامه بده و همزمان توی زمان آزادت به دنبال شغل دلخواهت بگرد و اصلاً ناامید نشو تا بالاخره چیزی رو که میخوای بدست بیاری.

برگرفته شده از monster

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *