مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

وقتش رسیده به رئیست بگی دنبال کار دیگه‌ای هستی؟

زمانی که مشغول به کار هستی و میخوای دنبال کار دیگه‌ای بگردی، مشکلات زیادی برات پیش میاد. جستجو برای شغل جدید و گشتن توی اینترنت نیاز به زمان زیادی داره و وقتت رو خیلی میگیره، ممکنه مجبور بشی وقتیکه  سر کار هستی به تلفن کارفرماها جواب بدی یا مجبور بشی الکی یه بهونه جور کنی و سر کار نری تا بتونی به مصاحبه‌ها و تنظیم رزومه و غیره برسی.

اما یه راهه دیگه‌ام داری که گفتن به رئیسته! البته این راه شرایط خاص خودش رو داره! اگه شرایط زیر رو داری، میتونی به رئیست بگی که دنبال کار میگردی.

وقتیکه قراردادت داره تموم میشه

زمانی که قراردادت رو به اتمامه و برای ادامه‌ی همکاری هم بهت پیشنهادی نشده، پس دیگه دلیلی وجود نداره که بخوای حقیقت رو پنهان کنی. برو و خیلی محترمانه به رئیست بگو که از اونجایی که قرارداد من رو به اتمام هست و من فرصت کاری دیگه‌ای اینجا ندارم، پس دنبال کار جدیدی هستم اگه پیشنهاد و راهکاری به من ارائه بدید خیلی ممنون میشم. در کل اصلاً احساس ناراحتی نکن و هر سؤالی در این زمینه داری بپرس، حتی اگه دنبال شرکت خاصی هم هستی در موردش از رئیست تحقیق کن شاید اطلاعات مفیدی در موردش داشته باشه.

وقتیکه کار جای هیچ پیشرفتی نداره

زمانی که متوجه شدی این کاری که داری الآن انجام میدی اصلاً جای پیشرفتی نداره و تلاش کاملاً بی‌نتیجه‌اس، بهتره که به سراغ رئیست بری و باهاش صحبت کنی. اول بهتره که ازش بخوای حرف آخر رو بهت بزنه و تکلیف رو روشن کنه که آیا میشه به آینده‌ی این شغل امیدوار بود یا نه. اگه دیدی که راهی نیست و ظاهر و باطن همینه، بهش بگو که به خاطر عدم امکان پیشرفت مایلی که دنبال کار دیگه ای باشی. سعی کن ازش تقاضای کمک کنی و بخوای که راهنماییت کنه و به عنوان مرجع در کنارت باشه.

در کل بهت پیشنهاد میکنم که اگر دو موقعیت بالا رو داشتی حتما با رئیست صحبت کنی و موضوع رو باهاش درمیون بذاری. تنها نکته‌ای که باید بهش توجه کنی اینه که اینکار کمی ریسک هم داره؛ یعنی در کل انتظار میره که رئیست و همکارانت با این قضیه خیلی خوب برخورد کنن و مثل یه حامی باشن، اما ممکنه در مواردی این اتفاق نیوفته و برات دردسر ایجاد کنن. پس بهتره ابتدا موقعیت رو خوب بسنجی و همه‌ی شرایط رو در نظر بگیری و بعد اقدام کنی.

برگرفته شده از monster

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *