مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

کار یا خواب؟ مسئله این است

شاید شما هم جزو اون دسته از افرادی باشید که به طور خیلی غیر معقولی هر روز صبح خواب می‎‏مونید و دیر به سر کار می‎‏رسید و رئیستان حسابی از دست شما شاکی شده. یا شاید هم در شرکت‎‏هایی کار می‎‏کنید که هر روز صبح باید برای ورودتون انگشت بزنید و هر ماه مقدار قابل توجهی از حقوقتون به خاطر دیر رسیدن کسر می‎‌شه.

دیگه وقتشه به خودتون بیایید و تا اخراج نشدید رویه سحرخیزی رو پیش بگیرید. نمی‎‏تونم و ‎‏نمی‎‏شه هم نداریم. شاید ابتدای کار کمی اذیت بشوید و باز هم نتیجه نگیرید؛ اما عادت دیر بیدار شدن هم مثل هر عادت دیگه‎‏ای می‎‏تونه از بین بره و فراموش بشه.

کار

‎‏

نبایدهای قبل از خواب

اگه میخواید صبح‎‏ها زودتر بیدار شوید و باز هم دیر سر کار نرید، قبل از هر چیزی باید عادت‎‏های قبل از خواب خودتون رو تغییر بدهید. به طور کلی هر چیزی که باعث استرس، ذوق بیش از حد و فکر و خیال بشه، می‎‏‌تونه خواب شما رو ناآرام کنه. پس برای خوابی آرامتر و بهتر باید بعضی نکات رو رعایت کنید:

  • از خودن قهوه و نوشیدنی‎‏های کافئین‎‏دار قبل از خواب پرهیز کنید.
  • سعی کنید در وعده شام یا چند ساعت قبل از خواب غذاهای چرب و چیلی نخورید.
  • گوشی و تبلت رو کنار بگذارید و ساعاتی قبل از خواب رو بدون تکنولوژی سر کنید.
  • قبل از خواب کار نکنید و با مطالعه سخت و مفهومی نداشته باشید.

‎‏

کار

‎‏‎‏

بیدار شدن برای کار

وقتی خواب کافی داشته باشید، نه تنها به موقع سر کار می‎‏روید و مورد خشم ‎‌رئیستون قرار نمی‎‏گیرید؛ بلکه بازدهی کاری شما بیشتر می‎‏شه و خیلی در کارهاتون جلو می‎‏افتید.

زنگ ساعت رو برای زمان مناسبی تنظیم کنید. چند روز اول ممکنه باز هم در بیدار شدن مشکل داشته باشید و نتونید از خواب دل بکنید. می‎‏تونید از یکی از دوستان یا همکاراتون خواهش کنید صبح با شما تماس بگیره و چند کلمه باهاتون صحبت کنه تا مطمئن بشه که شما بیدار هستید.

وقتی از خواب بیدار شدید، پرده اتاق رو بکشید یا چراغ‏‎ها رو روشن کنید. اگر وقت دارید برای سر حال شدن چند نرمش کششی انجام بدهید یا دوش بگیرید. نوشیدن آب می‎‌تونه به پروندن خواب شما کمک کنه، اما اگه خواب شما به این راحتی‎‌ها از سرتون نمی‎‏پره، روزتون را با یک فنجون چای یا قهوه شروع کنید.

‏‎

کار

‎‏

مهم‎‏تر از همه اینکه به کار فکر کنید، ارزش کارتون رو بسنجید و قدر اون رو بدونید. خوابیدن تا لنگ ظهر گرچه لذت زیادی داره، اما قطعا ارزش چشم غره‎‏های رئیس و در نهایت اخراج شدن از کار رو نداره.

برگرفته شده از wikihow

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *