مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

از دوره‌ی کارآموزی به کار تمام وقت برس.

هیچوقت دوره های کارآموزی رو از دست نده. این دوره ها برای بدست آوردن تجربه و اطلاعات خیلی مفید و مؤثرن. توی این دوره‌ها تو رو با محیط کار و وظایف مربوط به رشتت و خیلی چیزهای دیگه آشنا میکنن، اما اینو بدون که کسی بهت نمیگه که باید چه کارایی بکنی تا بتونی از همینجا مستقیم بری سر کار!

برای اینکه بتونی به هدفت برسی باید یه سری نکات رو رعایت کنی و حواست رو خوب جمع کنی.

اهدافت رو به وضوح نشون بده

از همون ابتدای دوره با سرپرستت صحبت کن و بهش توضیح بده که اهدافی مهم و جدی داری و میخوای توی فلان شغل مشغول به کار بشی، چون اگه حرف نزنی طرف مقابل نمیتونه ذهنت رو بخونه! در ضمن میتونی با منابع انسانیم صحبت کنی و در مورد تواناییهات و اهدافت براشون بگی؛ چون منابع انسانی اول از همه از فرصتهای جدید شغلی باخبر میشن.

به دنبال بازخورد از طرف رئیست باش

توی هر کار و فعالیتی که انجام میدی از نظرات رئیست غافل نشو و حتماً ازش در خواست کن که نظر واقعیش رو در اون مورد بهت بگه. بهش بگو که هدفت پیشرفت بهتر و سریعتر توی کاره، پس ازش خواهش کن که هرگونه انتقادی رو حتماً مطرح کنه تا تو بتونی اشتباهاتت و تصحیح کنی و کار بهتری ارائه بدی. وقتی توی هر کاری نقاط ضعف و قوت خودت رو بدونی، خیلی بهتر و مؤثرتر میتونی به کارت ادامه بدی.

فقط به دپارتمان خودتون اکتفا نکن!

چیزی که باید بدونی اینه که ممکنه خیلی خوب و عالی پیش بری و دوره ی کارآموزیت رو به خوبی پشت سر بذاری، اما رئیست توانایی پیشنهاد شغلی رو بهت نداشته باشه! کاری که باید بکنی اینه که به دپارتمانهای دیگه‌ام حتماً سر بزنی و با رؤسای دیگه آشنا بشی و خودت رو معرفی کنی و از تواناییهات و اهداف کاریت صحبت کنی و ازشون بخوای که برای مصاحبه‌های کاری تو رو هم در نظر بگیرن.

اعتبار کاری‌ خودت رو نشون بده

وقتیکه دوره‌ی کارآموزیت تموم شد، تمام فعالیتها و دستاوردهات رو جمع‌آوری کن و طی یه جلسه‌ای با همکاران و رؤسا در میون بذار و همه‌چیز رو خیلی دقیق توضیح بده. از سرپرستت خیلی تشکر کن و بگو که با راهنمایی‌های ایشون بوده که تونستی این فعالیتها رو به ثمر برسونی.

 روابط خوبی برقرار کن

علاوه بر داشتن رابطه‌ای خوب با سرپرستت، سعی کن با تمام همکارا و رؤسای بخشهای دیگه هم رابطه‌ای خوب و صمیمی داشته باشی و به قول معروف خودت رو تو دل همه جا کنی!

برگرفته شده از monster

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *