مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

برای پیدا کردن کار، سفر نکنید!

بعضی از مردم فکر میکنن که اگه به جاهای دیگه سفر کنن و دنبال کار بگردن، حتماً کلی تجربه پیدا میکنن و پول درمیارن. اما همیشه اینطور نیست، بهتره که همون جایی که هستید بمونید و توی کارتون تجربه کسب کنید. اینجا یه چنتا دلیل آوردم که نشون میده تجربه‌ی سفر کاری اونقدرهام که فکر میکنین با ارزش نیست!

اگه برای کار بری سفر، انگار که تا حالا نتونستی یه کاری برای خودت جور کنی!

مسلماً اگه آدم یه کار خوب داشته باشه و از زندگیشم راضی باشه دیگه نمیره سراغ سفر کردن و پیدا کردن یه کار بهتر. هرکاریم که بکنی، بازم اینجوری به نظر میاد که انگار داری از موقعیتت فرار میکنی و از شرایط راضی نیستی. سعی کن توی رزومت هم از هرچی بگی به جز تجربیات سفرت! چون به نظر زیاد جالب نمیاد که کسی برای کار پیدا کردن مجبور بشه مسافرت کنه.

وقت برای سفر کردن نیست!

آمار نشون میده که تا سن ۲۷ سالگی باید شغل و حرفه‌ی مورد نظرت رو پیدا کنی تا زندگیت ثبات و آرامش داشته باشه. اگه تا این سن رسیدی و هنوز کار خوبی پیدا نکردی باید کمی نگران بشی؛ چون دیگه داره دیر میشه و باید به فکر چاره بود. پس وقتی برای سفر کردن نیست و باید به فکر پیدا کردن شغل مناسب باشی و وقتو از دست ندی. درسته که ممکنه که کاری که تو ۲۷ سالگی داری رو تو ۵۷ سالگی نداشته باشی، اما اگه تا ۲۷ سالگی ثبات و آرامش شغلیتو پیدا کنی میتونی رو تفریحاتت و فعالیتهای دیگه بیشتر وقت بذاری و احساس خوبی داشته باشی.

سفرهای کاری همیشه پایدار نیستن!

موارد زیادی دیده شده که برای کار مسافرت میکنن و دست از پا درازتر به جای اولیه بر‌میگردن! البته موارد استثناء همیشه هستن ولی در کل بهتره که اینکارو نکرد. مثلاً اگه شغلت جوریه که باید همش مسافرت کنی و حقوق خوبیم بهت میدن، در حقیقت داری زمان آزاد و کل وقتتو باهاشون معامله میکنی و ممکنه که بعداً اینکارو از دستم بدی! در ضمن اگه تمام مدت در رفت و آمد و مسافرتهای کاری باشی دیگه نمیتونی زمانی رو با خانوادت بگذرونی و کم کم ازشون دور میشی. اما من در کل فکر میکنم کسایی که برای کار کردن به سفر میرن، به خونه و زندگی تعلق خاصی ندارن!

سفر کردن وقت رو هدر میده!

اگه فکر میکنی که میخوای سفر کنی تا با فرهنگها و مردم دیگه آشنا بشی، پس اینترنت چه نقشی داره؟! دیگه الآن دنیا مثل یه دهکده‌ی جهانی شده و سفر کردن برای شناخت جاهای دیگه خیلی کاربرد نداره. دنیا خیلی عوض شده و الآن بچه‌ها با آدمای مختلف از تمام دنیا ارتباط برقرار میکنن و حتی براشون مهم نیست که اون شخص دقیقاً اهل کجاست!
در کل، سعی کنیم تو همون جایی که هستیم بمونیم و تلاش کنیم که موفق بشیم. سفر کردن برای پیدا کردن شغل، کار خیلی درستی نیست و ممکنه خیلی وقت گیر باشه و در نهایت هم کاری پیدا نشه! باید بدونیم تا یه سنی فرصت و موقعیت شغلی پیدا میشه و اگه پیدا نشه، بعدش آدم ممکنه افسرده و ناامید بشه و فکر کنه دیگه آینده‌ای نداره.

برگرفته شده از penelopetrunk

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *