مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

۳ نوع سؤال که توی مصاحبه ها پرسیده میشه

هدف از یه مصاحبه‌ی خوب اینه که بتونی با طرف مقابل صادق باشی تا تحت تأثیر قرار بگیره و بتونه باهات ارتباط برقرار بکنه. بهتره با سؤالهایی که قراره ازت پرسیده بشه آشنایی داشته باشی تا بتونی روی جوابهایی که میخوای بدی، کار کنی. به نظر من در کل ۳ مدل سؤال پرسیده میشه که اگر به خوبی جواب بدی میتونی مکالمه رو توی مشتت بگیری و مصاحبه کننده مجذوبت بشه.

سؤالهای همیشگی مصاحبه

از خودت بگو؟ به چه چیزی علاقه داری؟ آیندت رو چطور میبینی؟

همه‌ی این سؤالها یه چیزو ازت میخوان: اینکه شروع کنی به حرف زدن و از خودت و افکارت بگی.

برای اینکه بتونی به خوبی به این سؤال جواب بدی، باید داستان زندگیت رو تعریف کنی و به طرف مقابل بگی که چی شد که اومدی اینجا و رزومه دادی و جزو کاندیدهای استخدام شدی. در حقیقت باید در مورد کارهایی که تا حالا کردی و اهدافت و آیندت صحبت کنی. در ضمن باید داستانی که تعریف میکنی با رزومت کاملاً همخونی داشته باشه، در غیر اینصورت حتماً یه جای کارت میلنگه و باید ببینی مشکل کجاست و روش کار کنی.

بازیهای فکری!

وزن مجسمه‌ی آزادی چقدره؟ چند تلفن توی آمریکا وجود داره؟ محصول بعدی پپسی چی میتونه باشه؟

اینجور سؤالها هوش رو میسنجن و دنبال جواب دقیقی نیستن! بسته به نوع شغلی که درخواست دادی، ازت تست میگیرن. مثلا از کاندید فنی ممکنه خواسته بشه که برنامه نویسی انجام بده. هدف از پرسیدن این سؤالها اینه که ببینن از چه راهی به جواب میرسی. میخوان بدونن آیا کاری که میخوای انجام بدی با روحیت و استعداد ذاتیت همخونی داره یا نه.

سعی کن خوب فکر کنی و نشون بدی که برای کارهم خوب وقت میذاری و دقت میکنی. اگه کاری که دنبالشی خیلی با استعدادت هماهنگ باشه، حتما سؤالها رو جوری جواب میدی که مصاحبه کننده توقع داره. هر سؤالی که توی مصاحبه جواب بدی، روی طرف مقابل تأثیر داره و بهش نشون میده که میتونه باهات کار کنه یا نه.

سؤالهای شخصیتی و رفتاری

تا حالا با همکارت درگیری داشتی؟ وقتی با رئیست مخالفی چیکار میکنی؟ نقطه ضعف داری؟

همه‌ی این سؤالها دنبال پی بردن به روحیه و شخصیتت هستن. باید براشون داستان اتفاقی که افتاده رو تعریف کنی و داستان بهتره خیلی کوتاه باشه، بگو تو موقعیتهای مختلف چجور واکنشی از خودت نشون میدی. میخوان بدونن که تو هر موقعیت چجوری اوضاع رو کنترل میکنی و از پس کارا برمیای یا نه.

همونطور که دیدی در کل ۳ جور سؤال توی یه مصاحبه پرسیده میشه که راجع به هدفت، تفکرت و رفتارت هستش. مجموع جوابها به این پرسشها هویت و دانش شخص رو نشون میده و به مصاحبه کننده یه سری اطلاعات مفید میده تا بتونه تصمیمش رو در مورد شخص کاندید بگیره. پس حالا که ارزش این سؤالها رو متوجه شدی، بهتره که روشون خوب کار کنی و آماده باشی.

برگرفته شده از penelopetrunk

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *