مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

چیزهایی که فکر میکنی تنها دلیل خوشحالی هستن!

متأسفانه بیشتر مردم دنیا از کارشون راضی نیستن! آمارها نشون میده اکثر مردم کشورهای مختلف کارشون رو دوست ندارن و به دنبال شغل دیگری هستن. اکثر مردم فکر میکنن با گرفتن حقوق بیشتر، تعطیلات بیشتر و یا ارتقای شغلی خوشحالتر میشن و با انگیزه‌ی بیشتری کار خواهند کرد، ولی آیا دلیل خوشحالی و انگیزه فقط همینه؟

پول بیشتر، خوشحالی بیشتر!

بعضی از افراد هرچقدر هم که درآمد داشته باشن بازهم فکر میکنن وضع بقیه بهتره! اصلاً ممکنه درآمد خوبی داشته باشن اما باز هم خودشون رو با دیگران مقایسه میکنن. عامل ناراحتی و ناامیدیشون همین مشکل مقایسه کردن خودشون با دیگرانه. بر طبق تحقیقات داشتن یه میزان مشخصی از پول توی خوشحالی انسان تأثیر بسزایی داره، اما بیش از حد شدن این مقدار پول دیگه تأثیر خودش رو از دست میده و برای خوشحالی مؤثر نیست.

تعطیلات زیاد خوشحالی میاره!

اگر به شغلت علاقه‌مندی، داشتن تعطیلات زیاد باید موجب نارحتیت بشه! اما اگر از شغلت متنفری با داشتن تعطیلات احساس آرامش میکنی. اما اینو باید بدونی که این احساس خوشحالی و آرامش فقط مدت کوتاهی ادامه داره و بعد از مدتی دوباره احساس ناراحتی و نارضایتی خواهی کرد ، و با برگشتن سر کاری که اصلاً دوستش نداری این حس شدیدتر هم میشه.

تغییر شغل و یا ترفیع گرفتن رمز خوشحالیه!

همیشه این راه حل اصلی نیست. حس خوشحالی بعد از عوض کردن کار ممکنه فقط مدت کوتاهی ادامه داشته باشه و دوباره وضع به حالت سابق برگرده، این موضوع درباره‌ی ترفیع گرفتن هم صدق میکنه. به جای اینکه سریعاً بخوای از موقعیت فعلی فرار کنی و چیز جدیدی رو تجربه کنی، بهتره سعی کنی بمونی و با تلاش و مثبت‌اندیشی بیشتر احساس خوشحالیت رو تقویت کنی.

در حقیقت چیزی که باعث خوشحالی میشه داشتن هدف در زندگی و شغله!

نمیشه وجود پول و تعطیلات و غیره رو منکر شد، اما اینها فقط عواملی گذرا هستن که بعد از مدت کوتاهی تأثیرشون رو از دست میدن. اما اگر توی کار و زندگی به دنبال هدف خاصی باشی و برای رسیدن بهش تلاش کنی، همیشه احساس مفید بودن میکنی و این حس مفید بودن باعث میشه که به خودت ببالی و همیشه خوشحال باشی. در ضمن داشتن دوست خوب توی محیط کار و همچنین توی زندگی برای خوشحال بودن و مثبت اندیشیدن خیلی مؤثره و باعث میشه احساس تنهایی نکنی. در کل این رو باید بدونیم که داشتن هدف و انگیزه در زندگی تنها چیزیه که انسان رو به بالندگی و خوشحالی میرسونه و به زندگی و شغل معنا میبخشه.

برگرفته شده از theguardian

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *