مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

اولین شغل خود را بترکانید

اکثر افراد بعد از فارغ‌التحصیلی فکر می‌کنند که سخت ترین مرحله پیدا کردن اولین شغل مورد نظرشان است، اما در حقیقت موفقیت و ماندگاری در شغل اول سخت‌تر است. در بازار کار امروز بهانه‌ای برای شکست وجود ندارد و همه در تلاش و رقابت‌اند تا با خلاقیت بیشتری به کار خود ادامه دهند و بتوانند شناخته شوند و موفقیت کسب کنند. باید سعی کنید با انگیزه و تمرکز مشغول به کار شوید و تجربه و دستاوردهای زیادی کسب کنید. برای کسب موفقیت در اولین شغل خود، به نکات زیر توجه کنید.

به کاری که انجام می دهید عشق بورزید.

برای پیشرفت در اولین شغل باید آن را دوست داشته باشید. در حقیقت هیچ شغلی عالی نسیت و این ما هستیم که باید خودمان را با شرایط وفق بدهیم و موفقیت و شادی را بدست آوریم. با گذشت زمان علایق و تصوراتمان تغییر می‌کند و گاهی اوقات کاری که به آن علاقه‌ی بسیار زیادی داشته‌ایم بعد از مدتی از چشممان می‌افتد و حس قبل را به آن نداریم؛ پس اگر کاری بهتان پیشنهاد شد که شرایط خوب و مساعدی داشت آن را به خاطر اینکه شغل رویاییتان نیست از دست ندهید؛ چون تجربه‌ای که بدست خواهید آورد بسیار با ارزش خواهد بود.

بلند‌پرواز باشید.

در سالهای اولیه‌ی کار مشکلات زیادی وجود دارند که مقابله با آنها کمی سخت است و ممکن است روی انگیزه و اهدافتان تأثیر منفی بگذارند. نباید بگذارید چالشها شما را ناامید کنند بلکه باید به چالشها به عنوان یک فرصت نگاه کنید و از آنها بهترین استفاده را بکنید. سعی کنید استرس خود را کنترل کنید و از کسانی که تجربه‌ی زیادی دارند و موفق هستند راهنمایی بخواهید.

انعطاف داشته باشید.

به عنوان یک تازه‌کار ممکن است گاهی وظایفی را به شما محول کنند که جزو حیطه ی کاری شما نباشند، ولی مجبور شوید آنها را انجام دهید. در حقیقت این بهترین فرصت برای شماست تا بتوانید چیزهای جدید را تجربه کرده و مهارتها و تواناییهای جدیدی یاد بگیرید. در ضمن سعی کنید با رئیس و همکاران خود صادق باشید و از گفتن ایده‌ها و نظراتتان نترسید.

سؤالاتتان را بپرسید.

از پرسیدن سؤال خجالت نکشید و نگران این نباشید که سؤالتان شاید به نظر ساده بیاید؛ فراموش نکنید که تازه کارتان را شروع کرده و تجربه‌ای ندارید. در عین حال، گاهی نیز خلاقیت به خرج بدهید و از روش خودتان وارد عمل شده و کارتان را انجام دهید. اشکالی ندارد اگر گاهی اشتباهی انجام بدهید و از آن درس بگیرید؛ چون از این طریق تجربه‌ی خوبی بدست می‌آورید. اما یادتان نرود که سعی کنید اشتباهی را دوبار تکرار نکنید.

به همه احترام بگذارید و مهربان باشید.

احترام گذاشتن به دیگران در محیط کار اخلاقی برازنده و حرفه‌ای است. اگر همکارتان نیاز به کمک داشت حتماً به او کمک کنید، با همه مهربان باشید و استفاده از عبارات “ممنونم” و “عذر میخواهم” را فراموش نکنید. از این طریق رابطه‌هایی صمیمانه و عالی با دیگران خواهید ساخت و همچنین کارایی و ثمر بیشتری در کار خواهید داشت.

سعی کنید زندگی شخصی خود را از کارتان جدا کنید؛ همواره تلاش کنید در محیط کار اخلاقی حرفه‌ای و مناسب داشته باشید؛ بهترین کار خود را ارائه دهید و بیشترین تجربه را کسب کنید.

برگرفته شده از bayt

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *