مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

۳ فرصت مناسب که با تحقیق نکردن در مورد شرکت ها از دست میدی

میدونم که دنبال کار گشتن اصلاً کار آسونی نیست و پیشنهادهای کاری هم وسوسه‌انگیزه  و دلت میخواد زودتر از این حالت سردرگم خارج بشی. اما عجله نکن و بدون تحقیق و بررسی هر کاری رو قبول نکن. ۳ تا از موقعیتهایی رو که ممکنه به خاطر تحقیق نکردن درباره یک شرکت از دست بدی اینجا آورده شده.

فرصت برقراری ارتباط با شرکت های مختلف رو از دست میدی!

به جای اینکه بدون دقت و کاملاً اتفاقی رزومت رو به جاهای مختلف بفرستی، بهتره اول ببینی اصلاً این شرکت چجوریه و شرایطش چی هست. برای اینکه بتونی با شرکت مورد نظر ارتباط برقرار کنی اول باید لیست تمام شرکتهایی که میخوای باهاشون کار کنی رو آماده کنی و بعد هر کدوم رو سرچ کنی به همین سادگی! بعد میتونی بهشون نامه و ایمیل بزنی و در مورد شخصی که مسئول استخدام هست بپرسی و در مورد نحوه‌ی کار شرکت بدونی.

فرصت ارسال رزومت به طور مستقیم به شخص استخدام کننده

ممکنه اینکار کمی زحمت داشته باشه اما ارزشش رو داره. الآن دیگه مثل قدیما نیست که امکانات کم باشه و نشه در مورد جایی تحقیق کرد، به راحتی میتونی توی اینترنت سرچ کنی و در مورد شرکتی که داری رزومه رو براش میفرستی اطلاعات کسب کنی و از این طریق بفهمی که شخص کارفرما کی هست و بعدش میتونی رزومت مستقیماً به اسم خود اون شخص ارسال کنی. این کارت بهشون نشون میده که چقدر این شغل برات اهمیت داشته و براش وقت زیادی گذاشتی.

فرصت پی بردن به اینکه آیا واقعا این کار بدردت می‌خوره یا نه رو از خودت میگیری!

ممکنه مسائل و واقیعتهایی در مورد شرکت مورد نظرت وجود داشته باشه که اگر درست در موردش تحقیق نکنی متوجه نشی و وقتی هم متوجه شی که خیلی دیر باشه. برای اینکه یادت نره که چقدر تحقیق و بررسی مهمه، یه کاغذ بردار و ۳ تا از مواردی رو که برای کار جدیدت مد نظرت هست و اصلاً در موردشون کوتاه نمیای رو بنویس و بذار جلوی چشمت تا هر وقت که اونا رو میبینی یادت بیوفته که باید به خوبی همه چیز رو در نظر بگیری.

درسته که پیداکردن کار به سادگی امکان‌پذیر نیست و تحقیق هم زمان زیادی میبره، اما باید برای پیدا کردن کار ابتکار عمل به خرج بدی و همه چیز رو در نظر بگیری تا بتونی توی همون شغل و شرکتی که واقعاً دوست داری مشغول به کار بشی.

برگرفت شده از forbes

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *