مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

هنوز وقت استعفا دادن نیست

عجله‌ای در استعفا دادن نیست. هفته‌ی بعد هم می‌تونی استعفا بدی. یک هفته صبر کن و تو این یک هفته موارد زیر رو انجام بده. اگه باز هم تحمل شرایط کاری رو نداشتی، می‌تونی با خیال راحت استعفا بدی.

کمی به اعصابت استراحت بده.

قبل از استعفا دادن، کمی به خودت استراحت بده و از کار دور شو. خستگی و استرس بیش از حد موجب افزایش بی‌حوصلگی میشه و همین ممکنه روی سیستم اعصاب تأثیر منفی داشته باشه و باعث بشه که تصمیماتی هم که میگیری خیلی دقیق و منطقی نباشه. این ایجاد فاصله‌ی موقتی باعث میشه که بتونی مشکلات رو از دور ببینی و علت اونها رو بفهمی، و همینطور صحبت کردن با دیگران و کمک گرفتن از اونها تأثیر بسزایی داره. تحقیقات نشون میده که تمرینهای ذهنی به ما کمک میکنه که انرژی بیشتری داشته باشیم و تواناییهای ذهنیمون بالا بره و همچنین بتونیم از نظرات دیگران هم بهره ببریم. همینطور باعث میشه که به جای فرار از موقعیت، صبر کنیم و برای بهتر شدن اوضاع تلاش کنیم.

به علاقه‌مندی ها و مهارتهات توجه کن.

به این موضوع خیلی توجه داشته باش چون خیلی مهمه. خوب فکر کن و ببین که آیا از عهده‌ی انجام کاری که دوست داری برمیای یا نه و اصلاً مهارتهات به اون کار میخوره یا نه. با دیگران مشورت کن، با کسایی که قبلاً موقعیت تو رو تجربه کردن صحبت کن و از تجربیاتشون کمک بگیر.

حواست به پس اندازت باشه!

اگر قراره که کارت رو رها کنی و مدتی رو صبر کنی تا کار مورد علاقت رو پیدا کنی، باید به مقدار پولی که داری خوب توجه کنی چون دیگه فعلاً قرار نیست حقوق بگیری. باید تمام خرج و مخارج رو از پول باقی مونده بدی و اگر پول کافی نداشته باشی و شرایط سخت بشه ممکنه به خاطر نداشتن پول به اولین کاری که بهت پیشنهاد بشه جواب مثبت بدی و این تصمیم گیری ممکنه بعداً عواقب داشته باشه.

از آدمای منفی‌باف دوری کن.

وقتی میخوای تصمیم خودت رو بگیری به ندای قلبت و عقلت توجه کن و ببین که چه چیزی واقعاً خوشحالت میکنه و با دیگران هم کمی مشورت کن و از تجربیات دوستانت استفاده کن. اما اصلاً به منفی‌بافی و افکار تخریب‌کننده‌ی دیگران توجه نداشته باش. این زندگی خودته و خودت میدونی که چی ازش میخوای.

با همکاران و دوستانت صادق باش و احترام شغلت رو نگهدار.

درسته که قراره از این شرکت بری و شغلت رو عوض کنی، اما به هیچ عنوان به خودت اجازه نده که راجع به اینجا بدگویی کنی و یا موقع ترک کارت هرچی خواستی به این و اون بگی! همیشه در هر شرایطی سعی کن کاملاً مؤدب و موقر باشی و کمال احترام از کارت استعفا بدی و در مورد دلیلش هم کاملاً صادق باشی. کسی که از آینده خبر نداره، شاید این شرکت در آینده موقعیت بهتری پیدا کنه و ممکنه جایی برای تو پیدا بشه و یا از نظر کاری بخواین با هم تعاملی داشته باشین، پس بهتره همیشه از خودت خاطره‌ی خوبی به جا بذاری.

برگرفته شده از theguardian

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *