مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

چگونه سمت مدیریت را از آن خود کنیم؟

سمت مدیریت، نقشی بسیار حساس و سخت است و اگر می‌خواهید به سمت مدیریت دست پیدا کنید باید سالها کار و تلاش کرده و تجربیات زیادی بدست آورید و برای نقش‌های بزرگتر آماده شوید. برای اینکه بتوانید در مصاحبه‌ی سمت مدیریت بدرخشید و نقصی نداشته باشید، باید رزومه‌‌ی خود را به دقت آماده کرده و خودتان نیز برای پاسخ‌گویی به سؤالات مختلف آمادگی کامل داشته باشید. یک سری نکات مهم در هنگام مصاحبه برای نقش مدیریت وجود دارد که در اینجا آورده شده است.

شرکت را به خوبی بشناسید.

قبل از هر چیزی تحقیق کنید. تا می‌توانید در مورد شرکت مورد نظر جستجو و بررسی کنید و از اهداف و فرهنگ و نحوه‌ی همکاری و تمام خصوصیات شرکت مطلع باشید. لیستی از تمام نکات مهم تهیه کنید و با اطلاعاتی کامل و جامع وارد مصاحبه شوید.

توانایی برقراری ارتباط داشته باشید.

یکی از ویژگی‌های مهم یک مدیر توانا، داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی است. باید بتوانید با تیم کاری خود ارتباط خوبی داشته باشید؛ موارد مختلف را به خوبی برایشان توضیح دهید و برای کار خوبی که انجام می‌دهند آن‌ها را تشویق و حمایت کنید. در طول مصاحبه با رفتار و عمل خود به کارفرما نشان دهید که توانایی‌های ارتباطی لازم را دارید و می‌توانید از عهده‌ی موارد فوق بربیایید.

در مقابل سؤالات سخت کم نیاورید.

مدیریت نقشی بسیار مهم و کلیدی است که اعضای یک شرکت را در کنار یکدیگر نگه می‌دارد و انتخاب یک شخص به عنوان مدیر یعنی اعتماد کامل داشتن به او برای به عهده گرفتن تمام مسئولیت‌های آن شرکت؛ به همین دلیل برای بدست آوردن اطمینان کافی، سؤالاتی کلیدی و مشکل در طول مصاحبه از شما پرسیده خواهد شد:

سبک مدیریت شما چیست؟

برای پاسخ به این سؤال باید ابتدا بر روی تیم کاری تمرکز کنید و پارامترهایی همچون برقراری ارتباط خوب با تیم، کمک کردن به تیم در هر موقعیتی و دادن بازخوردهای مؤثر به آن‌ها را عنوان کنید. در ضمن خود مدیر باید توانایی وفق دادن خودش با شرایط مختلف و همچنین انعطاف‌پذیری را داشته باشد.

چگونه تقسیم وظایف می‌کنید؟

برای اینکه بتوانید در سمت مدیریت وظایف مختلف را به افراد مناسب محول کنید، باید جلسات متعددی برگزار کرده و همه را خوب بشناسید و از توانایی‌های آنان با خبر شوید و همچنین با دادن نقش‌های مختلف و کارهای گروهی نیز می‌توانید استعداد افراد را بررسی کنید و سپس متناسب با توانایی هر فرد به او وظیفه ای را بسپارید.

چگونه یک کارمند مشکل آفرین را مدیریت می‌کنید؟

این پرسش به دنبال بررسی توانایی مدیریتی و آموزشی شماست. در پاسخ باید بگویید که با کارمندی که مشکلی در انجام امور دارد باید ارتباط برقرار کرد و آموزش‌های لازم برای برطرف کردن مشکل را در اختیارش قرار داد و از این طریق اشتباهات و نواقص او را رفع کرد.

موفقیت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

در ابتدا عنوان کنید که تیمی موفق است که در کنار هم به صورت مؤثر و هدفمند همکاری می‌کند. سپس ذکر کنید که برای داشتن موفقیت در کار باید تیمی شاد و سرزنده و باهدف داشته باشید و یک مدیر باید تمام تلاش خود را برای بدست آوردن چنین تیم موفقی انجام دهد.

برگرفته شده از bayt

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *