مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

چجوری توی محیط کار شاداب باشم؟

برای اینکه به کارت علاقه‌ی بیشتری پیدا کنی و بتونی شخصی مفیدتر باشی، باید بتونی همیشه شاداب و سرحال باشی که با انجام یه سری فعالیتهای ساده میشه تو محیط کار همیشه سرحال بود.

تمام وقت رو پشت میز نگذرون!

این پشت میز بودن اصلاً برای سلامتی خوب نیست و کلی به مهره‌های کمر آسیب میزنه، اما میتونی یه سری فعالیتها رو انجام بدی تا حداقل تأثیرش رو کمتر کنی. توی محیط کار سعی کن هر از گاهی از جات بلند شی و ایستاده به کارات برسی، گاهی اوقات توی محیط قدم بزن و به خودت کمی استراحت بده، اگر تعداد طبقات زیاد  نیست میتونی به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنی، در ضمن یه سری وسایل مخصوص طبی هست که میتونی برای نشستن از اونها استفاده کنی.

از تایم نهار به خوبی استفاده کن.

این تایم برای تجدید انرژی خیلی ضروریه، پس سعی کن ازش به خوبی استفاده کنی تا برای ادامه‌ی روز انرژی لازم رو داشته باشی. برای خوردن غذا محیط بیرون رو انتخاب کن تا از هوای آزاد لذت ببری و ذهنت تنفس کنه و باز بشه و آرامش فکری بیشتری بدست بیاری. همچنین اگر دوست و یا همکاری در کنارت باشه خیلی عالی میشه میتونی باهاش کمی گپ بزنی و اگر مشکلی داری درد و دل کنی با اینکار احساس خیلی بهتری خواهی داشت.

توی محیط کار فعال‌تر باش.

هرچی توی کار فعالیت بیشتری داشته باشی و خلاق‌تر باشی احساس رضایت بیشتری داری و به کارت علاقه‌ی بیشتری پیدا خواهی کرد. برای اینکه بتونی سرحال و فعال باشی میتونی صبحها قبل از سرکار رفتن پیاده روی یا ورزش کنی با اینکار با حس خیلی خوبی وارد محیط کار میشی و میتونی با ذهنی باز به سراغ کارات بری.

از نداشتن تجربه نترس.

همیشه سعی کن بهترین فعالیتها رو ارائه بدی و تجربه کسب کنی و از اینکه تجربه‌ی کافی نداری نترس. برای کسب اطلاعات و تجربه میتونی با مدیر و همکاری قدیمی‌تر مشورت کنی و ازشون راهنمایی بخوای و همچنین میتونی توی کارهای گروهی و یا داوطلبانه شرکت کنی و با چم و خم کار آشنا بشی.

در آخر یادت باشه در ادامه‌ی چیزهایی که قبلاً گفته شد برای جلوگیری از کمردرد و آسیبهای دیگه‌ای که پشت میز بودن ایجاد میکنه؛ حتماً میزت و کامپیوترت رو به خوبی تنظیم کن که برای دسترسی بهشون مشکلی نداشته باشی و همچنین وقتیکه پشت میز نشستی میتونی یه سری حرکات کششی انجام بدی تا بدنت کمی تحرک داشته باشه.

برگرفته شده از theguardian

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *