مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

دنبال کار جدید گشتن وقتی هنوز مشغول به کاری

وقتی جایی مشغول به کار هستی و میخوای یه کار جدید پیدا کنی، بخوای یا نخوای این فرآیند به داخل محیط کارتم کشیده میشه! این موضوع موقعی سخت تر میشه که دفتر کارت با همکارات مشترک باشه، تو این مورد باید خیلی حواست رو جمع کنی که کسی چیزی متوجه نشه!

این چند نکته رو رعایت کن تا همکارات و یا رئیست متوجه نشن که داری دنبال یه کار جدید میگردی!

این موضوع رو با کسی در میون نذار!

اصلاً راجع به این موضوع با کسی صحبت نکن و تا قطعی نشده سعی کن خیلی با احتیاط رفتار کنی. برای برقراری ارتباط با جاهایی که براشون درخواست همکاری فرستادی از شماره موبایل و ایمیل اصلیت استفاده نکن؛ چون بعضی از شرکتها به کامپیوتر و اطلاعات شخصی کارمندشون دسترسی دارن و از این طرق ممکنه متوجه این موضوع بشن.

موقع برداشتن تلفن خوب دقت کن!

 اگه توی محیط کار هستی و همکارات و یا مدیرت در اطرافت هستن به هیچ عنوان به تماس هیچ کارفرمایی پاسخ نده و یا فقط تلفن رو بردار و بگو حتماً باهاشون تماس میگیری و الآن نمیتونی صحبت کنی. اگر میخوای به تلفن اون شخص پاسخ بدی، یه جای خیلی خلوت رو پیدا کن که کسی متوجه مکالمت نشه؛ وگرنه ممکنه خیلی بد بشه!

با هر کسی صمیمی نشو!

دفترهای کار چند نفره مزایای زیادی داره، میتونی با همکارات صمیمی‌تر بشی و باهاشون همفکری داشته باشی و احساس تنهایی نکنی. اما برای انتخاب دوست توی محیط کار باید خیلی محتاطانه رفتار کنی و طرف مقابلت رو خوب بشناسی، تا اگه یه وقت از کارای شخصیت و یا دنبال کار بودنت مطلع شد برات دردسری درست نکنه و سعی کنه برات یه حامی باشه.

روش کار جدید رو در نظر بگیر.

درسته که اصولاً شرکتها در مقابل این موضوع واکنش خوبی نشون نمیدن، اما ممکنه شرکتهایی هم باشن که مشکلی نداشته باشن و کارمندشون از همون ابتدا بهشون اطلاع بده که به دنبال کار دیگه‌ای میگرده. باید بدونی که شرکتت چه نوع واکنشی در این رابطه داره، میتونی با پرسش از همکارهای قدیمی‌تر متوجه بشی که چجور رفتاری خواهند کرد. در کل نباید کسی رو مجبور به کاری کرد و با سختگیری شدید کارمندا رو مجبور کرد که با هزار جور سختی دنبال کار جدید بگردن.

برگرفته شده از monster

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *