مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

چجوری از رئیسمون بدون ایجاد ناراحتی انتقاد کنیم؟

حتما برات پیش اومده که رئیست بهت پیشنهادهایی در مورد کارت بده و برات ایمیل بزنه یا بگه اینکارو بکنی بهتر میشه یا مثلاً از کارت ایراد بگیره. اما برعکسش تا حالا برات پیش اومده ؟ مثلاً جایی از کار رئیست ایراد داشته باشه و بهش بگی یا پیشنهادی داشته باشی و بخوای عنوان کنی، شاید میترسی بگی و مشکلی پیش بیاد چیزی که واضحه اینه که با پیشنهاد و همفکری کارها بهتر پیش میره و نتایج بهتری هم حاصل میشه، پس باید سعی کنی که اگه انتقاد یا پیشنهاد سازنده‌ای داری به رئیست بگی تا اینکه کار به نحو بهتری انجام بشه.

برای اینکه بتونی این کار رو راحت‌تر انجام بدی ۲ تا پیشنهاد برات دارم.

برای پیشنهادات و انتقاد ها، مثال‌های ملموسی ارائه کن

سعی کن همیشه خیلی درست و واضح صحبت کنی. مثلاً اگه رئیست برای کار کردن روی یه موضوعی جلسه‌ای ترتیب میده ، سعی کن حتماً مثالهای ملموس و عینی آماده کنی تا بتونی پیشنهادت رو واضح توضیح بدی و رئیست هم بهتر موضوع رو درک و بررسی کنه. هیچ وقت جواب مبهم یا دوپهلو نده چون ممکنه فکر کنه داری شکایت میکنی و یا اینکه داری به شدت انتقاد میکنی! پس همیشه سعی کن پیشنهادهای خوب و سازنده‌ای ارائه بدی و در مقابلش هم مسئولیت‌پذیر باشی.

سعی کن با رفتار و کلماتت اعتماد ایجاد کنی

فکر نکن که اگه همیشه از رئیست و کارش تعریف کنی و تملق کنی اون بهت اعتماد بیشتری میکنه و تو رو امین خودش میدونه! باید سعی کنی که واقع بین باشی و در جهت سازندگی قدم برداری و با عملکردت اعتماد رو به وجود بیاری و اگر نیاز بود در کمال ادب سعی کنی پیشنهاد و انتفاد سازنده‌ای داشته باشی. با تملق و تعریف الکی هیچوقت پیشرفتی نخواهی کرد و با اینکارت همه فکر میکنن که آدمی هستی که نه خلاقیت داره و نه توانایی! رئیس خوب رئیسیه که از تو نخواد فقط بگی بله چشم قربان! بلکه بتونی همیشه خلاق باشی و پیشنهادهای خوبی داشته باشی و گاهی هم انتقاد سازنده‌ای داشته باشی تا کار پیشرفت بیشتری کنه و مؤثرتر باشه.

همیشه سعی کن به محیط کارت اهمیت بدی و از پیشنهاد و انتقاد سازنده نترسی و در تلاش برای ایجاد محیطی صمیمی‌تر و موفق‌تر باشی.

برگرفته شده از mashable

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *