مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

چجوری تو یه استارت آپ کار پیدا کنیم؟

ما سعی میکنیم که تمام چم و خم راه رو بهت نشون بدیم تا بتونی کاری که میخوای رو پیدا کنی. من خودم تجربه‌های بسیار خوب و مفیدی از کار اولم توی استارت آپ بدست آوردم ؛ مسیر زندگیمو به خوبی تعیین کرد و راه آینده رو برام باز کرد. فرقی نداره که تازه فارغ‌التحصیل شدی یا داری شغل عوض میکنی، پیدا کردن کار استارت آپ اونقدرهام سخت نیست. فقط اینو بدون که دنیای استارت آپ  کمی متفاوته. روشهای پیدا کردن کار استارت آپی با کار شرکتی فرق داره.

در اینجا یه سری از مواردی که توی استارت آپ ها مهمه، آورده شده:

با شرایط سازگاری داشته باش

باید سعی کنی با شرایط و قوانین استارت آپ سازگار باشی، این موضوع یکی از موارد مهم توی کارهای استارت آپ هست. باید نشون بدی که خودتو توی شغل رویاییت چجوری میبینی و تا چه حد با شرکتی که میخوای باهاش کار کنی ارتباط برقرار کردی و با اینکار تناسب داری.

جوری صحبت کن که انگار متعلق به اینجایی

هر کاری زبان مخصوص به خودشو داره استارت آپها هم همینطور هستن. در حقیقت یه سری موارد و اصطلاح هست که گاهی فقط به دنیای خاص استارت آپ مربوط میشه مثلاً مثل سناریو‌های مشاوره. بهتره در مورد این جور چیزها اطلاعات داشته باشی و با همه چیز آشنا باشی، جوری که انگار همیشه توی همین کار بودی!

‌بایدها و نبایدها برای راه یافتن در کار استارت آپ

ممکنه باورت نشه، اما وقتی دنبال این کار بری میبینی که موقعیتهای فراوانی برات وجود دارن که باید همه رو بسنجی و ببینی که کدوم یکی از همه برات بهتره. مثلا بعضی جاها رزومه میخوان ولی بعضی جاها نمیخوان، یا بعضی جاها همون اول قرارداد امضا میکنن و یا بعضی جاها فقط به ایده‌های شخص اهمیت میدن و غیره. باید بدونی که شرایط هرجا چجوریه و چه چیزهایی رو در نظر میگیرن و به چه چیزهایی اهمیت نمیدن تا بتونی جوری خودت رو نشون بدی که همه دوست داشته باشن باهات کار کنن.

پس در نظر داشته باش که برای پیدا کردن کار مورد نظرت باید راجع بهش اطلاعات کافی و دقیق داشته باشی و خوب مطالعه کنی تا برای اون کار مناسب به نظر برسی و همه دوست داشته باشن باهات همکاری کنن.

برگرفته شده از penelopetrunk

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *