مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

بازار کار هنرمند کجاست؟

منبع درآمد کسی که توی هنر تحصیل میکنه چیه؟ زندگیشون چجوری میچرخه؟ یه متفکر بصری چه کارایی میتونه انجام بده؟ تو این مقاله چند مدل کار برای هنرمند ها پیشنهاد داده شده که حتی نیاز به مدرکم ندارن!

راهنمای موزه 

خیلی از پدر و مادرها دلشون میخواد بچه‌هاشون با موزه و هنر آشنا بشن؛ اما اکثرشون وقتشو ندارن که اینکارو بکنن. اونها با این کمپانی‌های آموزشی تماس میگیرن تا بچه‌هاشون رو به موزه ببرن. این خودش یه نوع کا‌ر‌آفرینی هنریه، میشه کلی کارای جالب کرد و همه رو متعجب کرد. توی هرجایی که موزه‌ی هنری داشته باشه میشه اینکارو کرد؛ در ضمن هنرمند نیازیم به اجازه‌ی موزه نداره!

آموزش‌های بیمارستانی!

جدیدنا به خاطر پیشرفت پزشکی و ابزارش، اکثر بیماریها با اینجور ابزار تشخیص داده میشن. به همین دلیل دکترا دیگه درست و حسابی به حرفهای مریض توجه نمیکنن! انگار که قدرت مشاهده و بررسی ندارن! بعضی از بیمارستانها تصمیم گرفتن به دکترا یه سری دوره‌های درک هنری و بصری پیشنهاد بدن تا اینجوری روی حس مشاهده و توجهشون کار بشه.

 تبلیغات ویدئویی 

امروزه تبلیغات اینترنتی خیلی خوب جواب میده. درست کردن تبلیغات آنلاین هم علمشو میخواد هم هنرشو. پس اگه به اینکار علاقه‌ داری و از پسش برمیای برو سراغش؛ چون میتونی پول خوبیم دربیاری.

هنرهای دستی هنرمند

همین تازگیا یه ترمه‌ی خیلی زیبا از یه خانوم هنرمند خریدم که خیلی واسم جالب بود. ایشون با ظرافت و دقت خاصی اینا رو درست میکنه و این کار براش منبع درآمده. اینکار برای کسی که به تولیدات هنری علاقه داره خیلی خوبه؛ البته کسایی که تو اینکار خیلی موفق میشن حتما از دیگرانم کمی کمک میگیرن.

دلت رو بزن به دریا!

هنرمندایی هستن که جا و مکان خاصی برای عرضه‌ی کاراشون ندارن، اما یه چاره‌ای میاندیشن و بالاخره موفق میشن. به عنوان مثال هنرمندی توی نیویورک هست که نقاشیاشو توی اتاقش به نمایش میذاره و مردم میان بازدید می‌کنن، کمی شرایط سخته چون گاهی اتاقش نامرتبه! اما این ریسک رو انجام داد و تونست کاریو انجام بده که دوست داره.

اگر یه هنرمندی و میخوای موفق باشی باید کمی خلاق باشی و کمی هم ریسک کنی تا موفق بشی؛ اما توجه داشته باش که چیزی که براش ریسک میکنی ارزشش رو داره یا نه.

برگرفته شده از penelopetrunk

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *