مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

با افسردگی در محیط کار چه کنیم؟

افسردگی خیلی آزاردهندس، زندگی آدمو مختل میکنه، روی ازدواج و حتی کارم تأثیر میذاره. هنوزم حرف زدن راجع به مشکلات روحی روانی مثل افسردگی واسه مردم عجیبه، توی محیط کار که انگار گفتنش ممنوعه!!

با اینکه بر طبق آمار هر ساله از هر ۴ نفر یه نفر دچار اختلال روحی روانی میشه، مطرح کردن این موضوع واسه دیگران و به خصوص رئیسا هنوزم مشکله! این نگفتن یه چنتا دلیلم داره: اول اینکه بعضیا افسردگی رو با خودخواهیو ناراحتی گذرا اشتباه میگیرن و میگن طرف خودشو لوس کرده، دوم اینکه بعضی مدیرا و حتی منابع انسانی نمی‌دونن باید چطوری با این مسئله برخورد کنن و هیچ اطلاعاتی ندارن، سوم اینکه بعضی از آدما تا خودشون چیزیو تجربه نکنن دیگرانو درک نمیکنن و فک میکنن افسردگی چیز خاصی نیست میشه راحت ازش خلاص شد.

من خودم این مشکلو داشتم و یه مدت افسرده بودم، ولی شانسی که آوردم اینه که خیلی شدید نبود و روی کارم تأثیر چندانی نذاشت و در ضمن مدیرم آدم روشن فکری بود.

در حقیقت، تمام مدیرا در مقابل کارمنداشون و سلامتی روحی و جسمی اونا مسئول هستن. اما چطوری باید بفهمن که این مسئولیتو خوب اجرا کردن یا نه؟ جواب اینه که باید این حالت ممنوع بودن حرف زدن از افسردگی و مشکل روحی رو از بین ببرن و مردمو بیشتر با این مشکل آشنا کنن، تا کارمندی که مشکل داره بتونه به راحتی طلب کمک کنه.

خیلی از آدما تو سکوت از این مشکل رنج میبرن و صداشونم در‌نمیاد، تا جایی که دیگه کارد به استخونشون میرسه!

وقتی این مشکلو تجربه میکنی، بودن دوستا و خانوده‌ی حامی خیلی روی حال و هوات تأثیر دارن. همچنین داشتن محیط کار خوب با مدیر مطلع خیلی کمک میکنه. من خودم این موهبتو داشتم و خیلی به بهبودم کمک کرد، اما گاهی اوقات هنوزم افسرده میشم و بعضی روزا دلم نمی‌خواد از رختخواب بیام بیرون.

 من وقتی این حالت مزخرف افسردگی بهم دست میده؛ کوچکترین مشکل واسم بزرگترینه، ذهنم سیاه میشه و دیگه حتی مهمترین کارام واسم مهم نیستن. دیگه حواسم به کار نیست و ذهنم جای دیگس و این موضوع روی محیط کار و بقیه‌ی همکارام تأثیر میذاره. ولی خوشبختانه شانسی که آوردم این بود که درکم میکردن، مدیرم از وضعیتم خبر داشت و اگه روزی حالم خوب نبود و نمیتونستم کارا رو خوب انجام بدم درکم میکرد و حمایتم میکرد تا شرایطم دوباره عادی بشه.

به دلیل محرمانه بودن این بیماری و ترس از بازگو کردنش؛ خیلی مهمه که مدیرا بتونن این فرهنگ ترس و از بین ببرن و شرایط و تغییر بدن و با کمک شرکت بتونن سیاستها و آموزشهایی رو اجرا کنن تا کارمندی که دچار مشکله روحیه بتونه سریعتر مشکلشو حل کنه و به زندگی نرمال برگرده.

هنوزم افراد زیادی هستن که با اینکه از این مشکل رنج میبرن حرفی نمیزنن و گاهی انقدر سرکار نمیرن که اخراج میشن و بعضی موقعهام مدیرشون از شرایط خبر داره اما درکی نشون نمیده!

فقط اینو بدون که اگه از افسردگی رنج میبری و نمیتونی به مدیرت اطلاع بدی؛ حداقل برو سراغ روشهای دیگه تا بتونی سریعتر خوب بشی، اما به تنهایی این مشکلو به دوش نکش و حتما از اطرافیانت کمک بگیر.

برگرفته شده از theguardian

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *