مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

مدیریت مناسب من هست یا نه؟

اگر رویای مدیر بودن رو در آینده‌ی شغلی خود دارید، باید بدانید که این کار به آن سادگی‌ها هم نیست. مدیریت به همان میزان که مزایا دارد، موجب استرس، مسئولیت زیاد و کار فراوان هم میشود. قبل از اینکه با سراغ مدیریت بروید، به موارد زیر توجه کنید.

  آیا از برگزاری جلسه خوشتان میاید؟!

البته درسته که پاسخ اکثر افراد به این سؤال منفی است و هیچکس از جلسات طولانی مدت و مکرر خوشش نمیاید، اما کسی که مدیر میشود حداقل باید توانایی تحمل اینگونه جلسات را داشته باشد. اکثر این جلسات زمان زیادی را به خود اختصاص میدهند و همه‌ی آنها نیز مهم هستند، پس در طول تمام مدت جلسه باید خوب هوشیار باشید و به نکات مختلف توجه داشته باشید.

آیا آموزش دادن را دوست دارید؟

علاوه بر صرف مدت زمان زیادی در جلسات مختلف، یکی دیگر از فعالیتهای یک مدیر خوب آموزش دادن و راهنمایی کردن کارمندانش میباشد. سهیم شدن اطلاعات خود با دیگران و آموختن چیزی به آنها حس بسیار خوب و جالبی است البته اگر طرف مقابل آموخته‌های خود را به درستی به کار ببندد! این مورد نیز یکی از فعالیتهای مدیران میباشد که باید ببینید میتوانید با آن کنار بیایید یا خیر.

آیا میتوانید به خوبی بازخورد دهید؟!

یکی دیگر از مهارتهایی که یک مدیر باید دارا باشد این است که بتواند به فعالیتهای کارمندانش توجه زیادی داشته باشد و به هر کدام بازخورد مناسبی بدهد. یک مدیر باید بتواند انتقاد و یا پیشنهاد سازنده‌ای را به کارمندش ارائه بدهد تا کار به نحو بهتر و با کیفیت بیشتری انجام پذیرد.

چه نوع واکنشی در مقابل درگیری دارید؟

محیط کار پر از افراد با سلیقه‌ها و نگرشهای متفاوته و این افراد سعی دارند که برای هدفی مشترک تلاش کنند. در این میان، گاهی ممکنه به دلایل مختلف میان کارمندان و یا کارمندان با مشتریان نزاع و درگیری پیش آید و در این شرایط نقش مدیر بسیار مهم و حیاتی است. یک مدیر باید در بدترین شرایط هم اوضاع را کنترل کند و به دعوا خاتمه دهد و سپس به خوبی موضوع رو بررسی کرده و طرفین رو بازخواست کند تا این اتفاق بار دیگر تکرار نشود.

مأمور خوبی هستید یا نه؟

همانگونه که در کودکی گاهی از پدر و مادر خود در مورد مسئله‌ای اجازه میخواستید و با ۲ نظر متفاوت روبرو میشدید، برای یک مدیر نیز این اتفاق ممکن است خیلی بیفتد. هر مدیری خود رئیسی دارد و باید همیشه به او پاسخ‌گو باشد و این مسئله باعث میشود که گاهی میان خواسته‌ی کارمندانش و درخواست رئیسش بماند و نداند باید چگونه رفتار کند که هر دو طرف راضی شوند و کسی ناراحت نشود و حق کسی پایمال نشود.

برگرفته شده از mashable

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *