مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

۵ روش برای اینکه بتونی زود استخدام بشی

گاهی اوقات هر کاریم که میکنی و روی رزومت کلی کار میکنی و به جاهای مختلف میفرستیش اما بازم در آخر هیچکدوم جوابی بهت نمیدن و استخدام نمیشی. باید یه سری استراتژی و روش یاد بگیری تا بتونی کاری بکنی که بتونی تأثیرگذار باشی و بتونی شغلی که میخوای رو بدست بیاری. بهتره بریم سراغ ۵ تا از روشهایی میتونی به کار بگیری تا راحت استخدام بشی:

  1. پروفایلت رو قابل دسترس و دوست داشتنی کن!

سعی کن پروفایلی که توی سایت لینکدین قرار میدی به راحتی قابل دسترسی باشه و نکات مفید و قابل توجهی توش گذاشته شده باشه که وقتی کارفرما اون رو چک میکنه تحت تأثیر قرار بگیره و ازت خوشش بیاد تا استخدام بشی. حتماً عکس مناسبی انتخاب کن و نکات اصلی و کلیدی رو عنوان کن، در مورد تواناییهات و علایقت بنویس، از کاری که در حال حاضرم داری انجام میدی بنویس. در کل تمام اطلاعات مفید و بدرد بخور رو توی پروفیلت بنویس تا برای شخص مقابل همه چیز کاملاً واضح باشه.

  1. وب سایت شخصی خودت رو بساز

اگه یه سایت شخصی داشته باشی میتونی تمام فعالیتها و علاقه‌مندیهات رو توی اون سایت نشون بدی و اینجوری کارفرماها میتونن بهتر و بیشتر باهات آشنا بشن. ساخت وب سایت هم خیلی سخت نیست میتونی توسط آموزشهای آنلاین خیلی سریع اینکار رو یاد بگیری. بعد از اینکه سایت رو ساختی تمام اطلاعات مهم مثل ایمیل و پروفایل و رزومه و غیره رو اونجا قرار بده تا وقتی که برای مصاحبه رفتی کارفرما بتونه به راحتی به سایت مراجعه کنه و همه چیز رو اونجا میبینه و نیاز نباشه که همه چیز رو تک یه تک و شخصاً توضیح بدی.

  1. برای شغل رویاییت یه پروژه انجام بده!

قرار نیست برای هرکاری که به سراغش رفتی اینکار رو انجام بدی، اما اگه جایی برای مصاحبه رفتی و عاشق کارش شدی و پیش خودت گفتی باید اینجا استخدام بشم، وقتشه که یه کار خارق‌العاده انجام بدی که هر کسی انجام نمیده! میتونی به عنوان نمونه کار یه پروژه انجام بدی و بهشون نشون بدی که تو میتونی از پس اینکار بربیای و مسلماً این کارت روشون تأثیر زیادی میذاره و نشون میده که تو توانایی انجام این شغل رو داری.

  1. از دیگران کمک بگیر!

خیلی از افراد اصلاً از این کار خوششون نمیاد و فکر میکنن که اگر از کسی کمک بگیرن ضایع میشن! اما اصلاً هم اینطور نیست و کمک گرفتن از دیگران ممکنه خیلی بهت کمک کنه و باعث بشه که پیشرفت کنی. در ابتدا سعی کن از کسانی که باهات آشنایی دارن کمک بگیری و باهاشون مشورت کنی.

  1. با یه مربی کار کن

اگر تمام راهها رو امتحان کردی و هنوز هم نتیجه‌ای نگرفتی یه جای کارت میلنگه! سعی نکن همین روشهایی رو که امتحان کردی رو دوباره امتحان نکنی چون اگه قرار بود جواب بدن  و استخدام بشی تا الآن جواب میدادن! کاری که میتونی انجام بدی اینه که بری سراغ یه مربی، شخصی که کارش همینه و استراتژیهای لازم برای بدست آوردن کار مورد نظرت رو به میدونه. این شخص میتونه به خوبی راهنماییت کنه و نقاط قوت و ضعف کارت رو بهت بگه و کمک کنه تا یه رزومه‌ی بی نقص ارائه بدی و بتونی چیزی رو که میخوای بدست بیاری و خوشبین باشی.

برگرفته شده از mashable.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *