مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

نوشتن رزومه: ۳ نکته طلایی که نمی دانستید

جمله‌ی معروفی است که می‌گوید، موفقیت انجام چیزی است که دیگران انجام نمی‌دهند. هنگام نوشتن رزومه این موضوع کاملا صادق است.

نمی‌خواهیم اعتماد به نفس‌تان را پایین بیاوریم، اما بسیار متداول است که کارفرمایان برای یک موقعیت شغلی، هزاران رزومه دریافت کنند؛ اما بسیاری از این رزومه‌ها به شغل مورد نظر مرتبط نیست، اما همچنان حجم زیادی از رزومه موجود است.

نوشتن رزومه

با این میزان رقابت، جلب توجه کارفرمایان چگونه ممکن است؟ با به کارگیری این سه نکته‌ی ساده: رزومه‌ی خود را مرتب، بدون ایراد و مناسب برای همان شغل بنویسید. توضیحات بیشتر را در ادامه بخوانید:

۱.مرتب نوشتن رزومه

رزومه‌ی شما باید اطلاعاتی که مسئول استخدام باید بداند را با نظمی منطقی، مرتب و با ظاهری جذاب شامل شود به طوری که مصاحبه‎‌کننده با یک نگاه تمامی اطلاعات را کسب کند. تمایل خود را برای هر موضوع غیرعادی و غیرواقعی سرکوب کنید. برای افراد حرفه‌ای جویای کار، خلاصه‌ای از توانایی‌های خود را در بالای رزومه بنویسید و در ادامه‌ی آن سوابق کاری خود را از جدید به قدیم و سپس تحصیلات را ذکر کنید.

۲.بدون ایراد نوشتن رزومه

رزومه تنها فهرستی از توانایی‌های شما نیست؛ بلکه نمونه‌ای از بهترین و دقیق‌ترین کارهای شماست. غلط املایی، فاصله‎‌گذاری نامنظم و یا هر ایراد دیگری به مسئول استخدام شما این پیام را می‌رساند که شما چندان هم به جزئیات توجه نمی‌کنید؛ که پیام جالبی برای ارسال نیست! تمامی ایرادهای رزومه‌ی خود را برطرف کنید و حداقل از یک نفر دیگر بخواهید که آن را بخواند.

نوشتن رزومه

۳.نوشتن رزومه مناسب برای همان شغل

هر بار که برای شغلی درخواست می‌کنید، نیازی نیست تا یک رزومه‌ی جدید و از ابتدا بنویسید. در عوض باید رزومه‌ی اصلی خود برای هر شغل را کمی ویرایش کنید. خلاصه‌ی توانایی‌های خود را به همان ترتیب بنویسید که کارفرما درخواست کرده است. به عنوان مثال فرض کنید که برای شغلی در حرفه‎‌ی تولید محتوی درخواست کرده‌اید و تجربه‌ی روزنامه نگاری، ترجمه‌ی آزاد، ترجمه‌ی فیلم و غیره را دارید. علاوه بر این توانایی‌ها، می‌توانید رزومه‌ی خود را به صورت زیر ویرایش کنید:

  • برای شغلی در زمینه‌ی سرگرمی، بر روی ترجمه‌ی فیلم و علاقه‌ی خود به فیلم تاکید کنید.
  • برای شغلی در زمینه‌ی ویراستاری، بر روی سابقه‌ی خود به عنوان روزنامه نگار تاکید کنید.

برگرفته شده از pongoresume

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *