مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

فرهنگ سازمانی معیوب در شرکت‌ها (اینفوگرافیک)

فرهنگ سازمانی چیست؟ چرا اغلب گفتگوها در مورد فرهنگ معیوب یک سازمان به نتیجه نمی‌رسد و یاعث می‌شود که سازمان‌ها انرژی و هزینه خود را صرف تلاش برای تغییر فرهنگ سازمان کنند که به ندرت نتیجه بخش است؟

 

فرهنگ سازمانی چیست؟

فرهنگ سازمانی شامل گروهی از هنجارهای رفتاری و ارزش‌های مشترک بنیادی است که به حفظ آن هنجارها در جای خود کمک می‌کند. برای مثال، یک محل کاری که در آن تقریبا همه بین ساعت ۸:۵۵ تا ۹:۰۵ سر کار می‌آیند. فرهنگ سازمانی دقیقا همین هنجارهای گروهی است.

 

چرا فرهنگ سازمانی وجود دارد؟

دلیل وجود فرهنگ سازمانی چیست و چرا با استخدام افراد متفاوت از بین نمی‌رود؟ معمولا افرادی استخدام می‌شوند که به ارزش‌های دیگران، از جمله زمان آن‌ها احترام می‌گذارند. به همین دلیل، برای نشان دادن این احترام، به موقع در جلسات کاری حاضر می‌شوند، در انجام کارها متحد می‌شوند و برای کار همدیگر ارزش قائل هستند.

 

فرهنگ یک سازمان چگونه تغییر می‌کند؟

یک فرد قدرتمند در بالای چارت سازمانی یا گروه به اندازه کافی بزرگی از افراد دیگر در سازمان، تصمیم می‌گیرند که روش‌های قدیمی دیگر کارساز نیستند. سپس دوراندازی از یک تغییر در نظر می‌گیرند، اقدامات متفاوتی انجام می‌دهند و از دیگران نیز می‌خواهند تا مانند آن‌ها رفتار کنند. اگر اقدامات جدید نتایج بهتر تولید کردند و این نتایج محترم و ارزشمند واقع شدند و اگر آن‌ها در مبارزه با فرهنگ‌های قدیمی از بین نرفتند، هنجارهای جدید را تشکیل می‌دهند و ارزش‌های جدیدی از طریق به اشتراک می‌گذارند.

 

در اینفوگرافیک زیر با نشانه‌هایی که یک شرکت با فرهنگ سازمانی معیوب دارد، آشنا شوید. اگر فکر می‌کنید این نشانه‌ها را در سازمان خود و در بین همکارانتان می‌بینید، بهتر است به سرعت اقداماتی برای اصلاح یا تغییر فرهنگ سازمانی خود انجام دهید. در نظر داشته باشید که کارکردن در سازمانی با فرهنگ معیوب، نه تنها منجر به پیشرفت سازمان نمی‌شود بلکه ممکن است مانعی برای موفقیت‌های شخصی شما باشد.

 

فرهنگ سازمانی

 

برگرفته شده از forbes

 

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *