مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

شغل رویایی‎‏ات را پیدا کن و اوج بگیر

شغلی را انتخاب کنید که آن را دوست دارید تا هرگز مجبور نباشید در زندگی‎‌تان کار کنید. این جمله، رویای شغلی همه افراد است. کاری را که دوست دارید انجام دهید. شغل رویایی خود را در در یک چشم بهم زدن پیدا کنید.

با این حال در جهان امروز، پیدا کردن شغل رویایی همیشه به همین راحت نیست. عوامل بسیاری وجود دارد که پیدا کردن شغل رویایی شما را مشکل می‎‌سازد. مسئولیت‎‌ها و محدودیت‎‌هایی از قبیل تعهدات مالی، خانوادگی، محل زندگی، تحصیلات، تجربه کاری گذشته و تنظیم مهارت‎‌ها می‎‌توانند بر پیدا کردن شغل رویایی تاثیر بگذارند.

 

شغل رویایی

 

برقراری تعادل بین شغل رویایی و محدودیت‎‌ها

با رعایت موارد زیر می‎‌توانید بین شغل رویایی و توانایی‎‌های خود تعادل برقرار کنید.

 

بدانید که چه چیزی می‎‌خواهید.

اولین قدم برای این که بدانید چه می‎‌خواهید، تهیه لیست مواردی است که می‎‌خواهید در شغل رویایی خود داشته باشید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد. اول این که یک لیست از موارد موردعلاقه و موارد انزجارآور تهیه کنید. دوم این که رویاها و احساسات خود را جست و جو کنید تا کاری که دوست دارید را بیابید.

نکته : برای تهیه لیست دوست‎‌ داشته‎‌ها و نداشته‎‌ها، در مورد چیزهایی در شغل گذشته خود دوست داشتید یا دوست نداشتید، فکر کنید. برای جست و جو در رویاها و احساسات، رویاها یا زمانی از زندگی‎‌تان که در آن خوشحال بودید را با ذکر دلیلش بنویسید. کار تیمی؟ به چالش کشیده شدن در کار؟ دلیل خوشحالی شما چه بود؟  این موارد می‎‌تواند به شما کمک کند تا عناصر مهم شغل رویایی خود را تعریف کنید.

 

رضایت‎‌مندی را تعریف کنید.

این مرحله بسیار مهم است؛ زیرا بر بقیه موارد تاثیرگذار است و تعادل شما را در فراز و نشیب‎‌های شغلی حفظ می‎‌کند. بنابراین خب حالا چطور می‎‌توان این رضایت‎‌مندی را تعریف کرد؟

  • مشخص کنید که موفقیت از دید شما چه معنایی دارد؟
  • علاقه‎‏مندی‎‌ها و مواردی که شما را سرگرم می‎‏کند را شناسایی کنید.
  • یک روز ایده‎‌آل کاری را تعریف کنید. دوست دارید به چه فعالیت‎‌هایی مشغول شوید؟
  • سه مورد از بالاترین ارزش‎‌های حرفه‎‏ای خود را بنویسید.

نکته: همین هفته نیم ساعت وقت بگذارید و به ۴ سوال بالا پاسخ دهید. جواب‎‌های بدست آمده را به لیست مواردی که در شغل رویایی خود می‎‌خواهید اضافه کنید.

 

شغل رویایی

 

جزئیات را فراموش نکنید.

لذت: وظابفی که از انجام آن‎‌ها در کنار وظایف اصلی خود لذت می‎‌برید.

استعدادها و مهارت‎‌ها: مواردی که به طور طبیعی در آن‎‌ها خوب هستند و همچنین مهارت‎‌هایی که در طول زمان بدست آورده‎‌اید.

آموزش: هر دوره حرفه‌‎ای که در گذشته از شرکت در آن لذت برده‎‌اید، می‎‌تواند سرنخی برای وجود علاقه‎‏مندی‎‏های احتمالی و البته وظایفی که واجد شرایط انجام آن‎‌ها هستید، باشد .

تجربه: از کدام تجربه‎‌های کاری خود در گذشته لذت برده‎‌اید و می‌‎خواهید در آینده به انجام آن‎‌ها ادامه دهید؟

نوع شخصیت:  نوع شخصیت، رابطه مستقیمی با شغل رویایی شما دارد. خودتان را بشناسید. چه محیط کاری برای شما بهتر است؟ درونگرا هستتید یا برون گرا؟

محیط: دوست دارید فرهنگ محل کار شما چگونه باشد؟ محل و ارزش‏‎های سازمانی را در نظر بگیرید.

حقوق و مزایا: عامل مهم و نهایی حقوق و مزایا است. میزان حقوق و مزایایی که در شغل رویایی خود نیاز دارید را مشخص است. اما همچنین به یاد داشته باشید که گاهی ممکن است مجبور شوید برای رسیدن به شغل رویایی خود، کمی کوتاه بیایید.

 

شغل رویایی

 

شغل رویایی خود را در جابینجا پیدا کنید.

برای دیدن فرصت‌های شغلی اینجا یا بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فرصت‌های شغلی

 

 

برگرفته شده از halliecrawford

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *