مشاهده فرصت‌های شغلیآگهی‌های استخدام شرکت‌های معتبر ایرانی در Jobinja

آینده شغلی و غلبه بر ترس‎‌ در تصمیم‌‎گیری

ترس. ترس بزرگترین عاملی است که شما را در زندگی حرفه ای خود عقب نگه می‎‌دارد. ترس یک مانع بزرگ برای ۹۰ درصد از افراد است. چرا که این ترس فقط در مورد آینده شغلی نیست، بلکه ترس از ایجاد تغییر و تلاش برای چیز جدیدی است. باید یاد بگیریم که با قدرت و مثبت اندیشی تصمیم بگیریم. بسیاری از ما با احساس ترس، ضعف یا انرژی منفی به شرایط واکنش نشان می‎‌دهیم. اما در واقع، ترس ما را از قدم گذاشتن در راهی جدید و یا پیدا کردن راه حل‎‌های جدید باز می‎‌دارد. چگونه می‎‌توانیم بر ترس خود غلبه کنیم؟

 

ترس‎‌های خود راجع به آینده شغلی را بنویسید.

آینده شغلی

هنگامی که شما ترس خود را روی کاغذ می‌‎نویسید، می‎‌توانید به آنها نگاه کنید؛ این موضوع کمک می‎‌کند تا شما به هدفتان نزدیک‏‎‎تر شوید. شاید این ترس‎‌ها عمیق هستند، یا شاید ترس‎‌هایی ساده‌‎اند، اما به هر حال آن‎‌‏ها را یادداشت کنید. حالا به این فکر کنید که اگر بر اساس این ترس‎‌ها برای آینده شغلی خود تصمیم گرفته بودید، چه می‎‌شد؟ آیا به نتیجه مثبتی می‎‌رسیدید؟

 

در مورد آینده شغلی خود معقول باشید.

آینده شغلی

ترس‎‌های یادداشت شده خود را دوباره مرور کنید. آیا این ترس‎‌ها درست است؟ به این نقل قول از کتاب رهبری انرژی دقت کنید: “مشکلات و چالش‎‌ها تظاهراتی ساخته شده از دیدگاه مبتنی بر ترس هستند. بیشتر اوقات، ترس باعث می‎‌شود ما به طور غیر منطقی با اهدافمان برخورد کنیم یا از پتانسیل کامل خود استفاده نکنیم. گاهی اوقات این ترس می‎‌تواند برگرفته از یک مشکل عمیق‎‌تر مانند سندرم ایمپاستر باشد؛ اما وجود ترس در از آینده شغلی برای هر فردی طبیعی است. شناخت ترس به عنوان یک احساس طبیعی، به شما کمک می‎‌کند تا خیلی معقول‎‏تر در مورد آینده شغلی خود فکر کنید.

 

ترس‎‌های خود در مورد آینده شغلی بررسی کنید.

آینده شغلی

ترس هایی که شما را از تغییر در آینده شغلی خود باز می‌‎دارد بررسی کنید و آن‎‌ها را بشناسید. آیا همیشه بر اساس این ترس‎‌ها در مورد آینده شغلی خود تصمیم گرفته‎‌اید؟ حالا به این فکر کنید که اگر این ترس‎‌ها حذف شوند، تنها مشکلاتی باقی می‎‌مانند که قابل حل شدن هستند. باید بر این چالش غلبه کنید. به این فکر کنید که بدون ترس به چه راه‎‌کارهای خلاقانه‎‌ای می‎‌رسید. به این فکر کنید که بدون ترس، جقدر افکار و تصمیم گیری‎‌های شما آزادانه‎‌تر انجام می‎‌شوند.

 

این یک فرایند به ظاهر ساده است، اما در نهایت بسیار موثر عمل می‎‌کند. فقط کمی تمرین نیاز دارید؛ بنابراین از موارد کوچک شروع کنید. دفعه بعد که شما با یک تصمیم بزرگ در محل کار، و یا در مورد آینده شغلی خود مواجه شدید، از خود بپرسید که احساس شما در مورد آن چیست؟ اگر احساس ترس به شما دست داد، موارد بالا را تک تک اجرا کنید. اجرا کردن این مراحل به شما کمک می‎‌کند تا اعتماد به نفس داشته باشید و نه بر اساس ضعف و ترس، بلکه با قدرت تصمیم گیری کنید،

برگرفته شده از talentzoo

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *